تبلیغات
مهتاب نو - هوای تهران همچنان در وضعیت هشداراست
سلام به( مهتاب نو )وبلاگ خودتون خوش اومدین

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

هوای تهران همچنان در وضعیت هشداراست

http://www.hamshahrionline.ir/images/upload/news/pose/10961.jpg


دیر مرکز پایش آلودگی هوای تهران همچنین به سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه کرد تا در معرض هوای آزاد قرار نگیرند.
 مدیر مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران ضمن درخواست جدی از شهروندان برای حضور نیافتن در سطح شهر، اعلام کرد: شاخص کیفیت هوای تهران همچنان در وضعیت هشدار است.
سید امیر فاتح وحدتی افزود: میزان آلاینده‌های هوا نسبت به روز گذشته کمی کاهش یافته است، اما هنوز در وضعیت هشدار قرار داریم.
وی یادآور شد: شاخص کیفیت هوا در مرز هشدار است که اگر شهروندان کمک نکنند برطرف نخواهد شد.
وحدتی افزود: پایداری هوا در آسمان تهران سبب شده تا در وضعیت هشدار باقی بمانیم.
وی تصریح کرد: باتوجه به پایداری هوا در سطح پایینی جو، طی دو روز گذشته میزان آلاینده‌های اندازه‌گیری شده در ایستگاههای سنجش آلودگی هوا به ویژه ذرات ریز معلق با منشا محلی بیش از حد مجاز است.
وی، میانگین اندازه ذرات معلق با اندازه دو نیم میکرون را تا هشت صبح امروز ‪ PSI ۱۳۷‬اعلام کرد.
مدیر مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران همچنین اعلام کرد: ایستگاههای سنجش آلودگی هوا در خیابان آزادی و پارک رازی به ترتیب ‪ ۱۳۲‬و ‪PSI ۱۶۴‬را نشان می‌دهند.
وحدتی از شهروندان درخواست کرد تا از سفرهای غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند و با خودرو شخصی تردد نکنند.
وی همچنین از ورزشکاران خواست تا از فعالیت و ورزش دو میدانی بویژه در ساعات اولیه صبح خوددداری کنند.
مدیر مرکز پایش آلودگی هوای تهران همچنین به سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه کرد تا در معرض هوای آزاد قرار نگیرند.
مدیر مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران از پلیس راهور تهران نیز خواست تا بطور جدی از تردد خودروهای دودزا جلوگیری کند و کنترل جدی و برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی استمرار یابد.
در روزهای زیادی از سال به خصوص فصل سرما در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور به دلیل پدیده وارونگی دما، پتانسیل آلودگی هوا به شدت بالا می‌رود که سبب پایداری وارونگی دمای هوا می‌شود.
منواکسید کربن، دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد، ازن و ذرات معلق پنج آلاینده مهم هوای تهران هستند.
وضعیت پاک، سالم، ناسالم، بسیار ناسالم، هشدار، اضطرار و بحران از شاخص‌های اندازه‌گیری هوا هستند و با این شاخص‌ها هوای تهران اندازه گیری می‌شود.
هنگامی که شاخص کیفیت هوا بین ‪ ۱۰۰‬تا ‪ PSI ۲۵۰(‬شاخص استاندارد آلودگی هوا ) قرار گیرد اعلام وضعیت هشدار، بین ‪ ۲۵۰‬تا ‪ ۳۵۰‬اعلام وضعیت اضطرار و بیش از ‪PSI ۳۵۰‬اعلام وضعیت بحران است.
زمانی که شاخص کیفیت هوای تهران در وضعیت هشدار قرار می‌گیرد سازمان‌های ذیربط موظف هستند تا از طریق رسانه‌ها با استفاده از روش‌های مختلف اطلاع رسانی مردم را از وضعیت هوا با خبر کنند.
آنها همچنین باید اقداماتی را که موجب کاهش آلودگی هوا می‌شود در تهران اعمال کنند.
هرگاه شاخص کیفیت هوای تهران از وضعیت هشدار به اضطرار برسد، سازمان‌های ذیربط نیز ملزم می‌شوند تا طبق قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، نسبت به رفع آلودگی هوا به صورت مکانی و زمانی با اعمال شرایط خاص و محدودیت های تردد اقدام کنند.

درباره وبلاگ

((سلام ))

برای بهتر شدن این وبلاگ
نظر بدید
مدیر وبلاگ : مهتاب نو

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ساعت فلش برای وبلاگ و سایت