تبلیغات
مهتاب نو - خوابیدن با چراغ روشن می تواند سبب افزایش وزن شود
سلام به( مهتاب نو )وبلاگ خودتون خوش اومدین

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

خوابیدن با چراغ روشن می تواند سبب افزایش وزن شود

خوابیدن با چراغ روشن می تواند سبب افزایش وزن شود

Sleeping with Light On May Lead to Weight Gain: Study

گویا نور زیاد در هنگام [خواب] شب موجب افزایش  وزن می شود.  این نتیجه گیری مطالعه تازه منتشر شده ای بر روی موش  ها است که سرنخ های تازه ای در مورد چاقی به دست می دهد.

پژوهشگران متوجه شدند موش هایی که برای مدت هشت هفته در هنگام شب در معرض نوز ضعیفی قرار گرفتند اضافه وزنی حدود 50 درصد بیشتر از موش هایی داشتند که در گردش (سیکل) عادی روشنایی-تاریکی زندگی کردند.

لارا فونکن، نویسنده اصلی این مطالعه و پژوهشگر دانشگاه ایالتی اوهایو، توضیح داد: “اگرچه هیچ تفاوتی در سطح کنش و یا مصرف روزانه غذا وجود نداشت، موش هایی که [در جایی] زندگی می کردند که شب ها روشن بود بیشتر از دیگران چاق می شدند.”

این مطالعه، که در مجله “پروسیدینگز اف دی نشنال اکادمی اف ساینسز” چاپ شد، می گوید که این افزایش وزن ممکن است نشانه آن باشد که نور بر متابولیسم اثر می گذارد.

رندی نلسون، هم نویسنده این مطالعه و استاد علوم اعصاب و روان شناسی دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: “چیزی درباره نور در شب در موش های مورد مطالعه ما سبب می شد تا آنها بخواهند در زمان هایی غذا بخورند که برای متابولیسم کامل غذای آنها درست نباشد.”

نلسون افزود: اگر این یافته ها در انسان ها هم تایید شود، ممکن است نتیجه گیری نمود که دیر غذاخوردن در شب احتمالا یک عامل خطر ویژه برای فربهی است.

در این مطالعه، موش ها در یکی از این سه حالت نگاهداری شدند: نور دایمی 24 ساعته، گردش استاندارد نور-تاریکی که شامل 16 ساعت روشنایی و هشت ساعت تاریکی، یا 16 ساعت نور روشن و هشت ساعت نور کم سو بود.

نتیجه ها  نشان داد که، در مقایسه با موش هایی که در گردش روشنایی-تاریکی استاندارد بودند، آنهایی که در نور کم در شب زندگی می کردند به طور مشخص اضافه وزن بیشتری داشتند، که این اضافه شدن وزن از هفته اول مطالعه شروع گردید و در طول آن ادامه یافت.

تا پایان آزمایش، 12 گرم به جرم بدن موش های نور-کم-در-شب افزوده شده بود، در مقایسه با هشت گرم برای آنهایی که در گردش استاندارد روشنایی-تاریکی زندگی می کردند.

موش های در نور تابان دایمی هم بیشتر از آنهایی که در گردش روشنایی-تاریکی استاندارد بودند اضافه وزن پیدا کردند، اما به گفته نلسون مقایسه موش هایی که در معرض نور کم بودند از جهت انسان مهم تر است.

درباره وبلاگ

((سلام ))

برای بهتر شدن این وبلاگ
نظر بدید
مدیر وبلاگ : مهتاب نو

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ساعت فلش برای وبلاگ و سایت